Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • váha a výška dieťaťa

    Naša dcéra bude mať v máji 6 rokov, váži len 17 kg a meria 110 cm. Nie je to málo? Vo všetkom šikovná len od narodenia slabo papá čo sa týkalo aj kojenia aj teraz riadnej stravy. Mliečko neľúbi. My s manželom sme vysokí 170 a 180 cm. Máme byť pokojný alebo ísť na nejaké odborné vyšetrenie? Detská lekárka nám hovorí, že máme byť pokojný, že je dobrá.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Znova opakujem, že výška a váha v kontexte s tabuľkovými hodnotami je len určitá orientčná hodnota, celkový stav dieťaťa treba posudzovať s ohľadom aj na iné parametre. V zásade je jej hmotnosť v medziach normy a je trocha drobnješia. Odporúčam sledovať hmotnosť a výšku každé dva až tri mesiace a stav konzultovať s detskou lekárkou.