Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Karpave očká

    Môj synček má 3 mesiace a od narodenia mu neustále karpavie očko. Kvapkali sme už troje antibiotické kvapky a 4-krát mu preplachovali očné kanáliky. Pani doktorka nám povedala, že ma zúžený očný kanálik a treba mu to niekoľko krát denne masírovať. Už mu nekarpavie, ale stále mu slzí.(inak ako to druhé). Myslíte, že mu to prestane? Nedá sa spraviť nejaké iné vyšetrenie, ktoré by presnejšie určilo dôvod, lebo trvá to veľmi dlho a aj malý je z toho nervózny.Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dá sa to len sledovať u očného lekára, ak bude treba znovu prepláchnuť a masírovať tak, ako vám doporučili. Iste to musí vyriešiť očný lekár.