Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,252 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Neutíchajúci plač

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň,
  rada by som sa opýtala. Môj takmer 10 týždnový syn od včera večera zvláštne plače. Neplače ked je napapaný a vyspatý a spokojný, plače ked je unavený a hladný, čo je normálne. Lenže ja ho neviem utíšiť, ked je hladný, tým že tak plače nechytí si prsník, ked ho pomojkám, pohojdám, postískam, tiež neprestane. Skúšam mu dať cumeľ do pusy, ani to nechce, popri tom predtým ho cumeľ bez problémov utíšil, a stále plače viac a viac, prestane až ked sa totálne vyčerpá. Vlastne si len myslím že to plače z takýchto klasických dôvodov, ale možno mu niečo je a ja neviem čo. Len ked je vpohode napapaný a vyspinkaný ako som už písala, tak je spokojný. Predtým mi takto neplakal. A ďalší problém je, že mi nechce papať z ľavého prsníka. Proste odmieta. Vždy som ho kojila poležiačky, ale to už tiež odmieta, odtiahne sa od ľavého prsníka tak, že otočí hlávku doľava a ja mu ju musím nasilu otočiť. Odťahuje sa aj ked je hladný, nie len najedený. Z pravého papá. Tak som ho vyskúšala krmiť posediačky a z pravého papal, z ľaveho mal celkovo problém piť.On si totiž hlávku akosi stále vytáča doľava aj ked nepapá. vV pondelok bude mať 10 týždnov, min. týžden, to mal presne 9. týždnov vážil 5480 g, pribral za 2 týždne takmer 800 g. Mliečka mám dosť a zdá sa mi že celkovo menej papa,potom si musím si odsávať, lebo mám naliate prsia. Koliku už nemá, iba vygrckáva zrazené mliečko, boli sme aj na vyšetrení vraj má mierny reflux. Neviem, čo mám robiť, pred 2 dňami sa takto nejavil.
  Ďakujem za odpoved na moju vyčerpávajúcu otázku.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  odpovedať je veľmi ťažké. Ak ste dostali náhhodou menzes, takýto stav spočiatku je a potom sa všetko upraví. Možno ste zjedli niečo nevhodné, napríklad redkvičku alebo kukuricu z konzervy.Aj zmena prostredia, návšteva u rodičov môže takúto reakcu spôsobiť. Tiež nekľud, stres a nervozita matky. Niekedy dieťatko odmieta prsník, z ktorého hneď mliečko netečie. Príčina bude iste nejaká banálna, len na ňu prísť! Veľmi sa mi osvedčila rada poradkyne pri kojení. Ich adresu a telefón nájdete v každom dobrom detskom časopise alebo si kliknite ne web laktula.

Podobné otázky

 • Svalový hypertonus

  , Autor: Naty6991

  Dobrý deň, potrebovala by som urgentne poradiť so zdravotným stavom bábätka.Pretrváva neutíchajúci plač, nepokoj a neustále kopanie rukami a nohami. Celkovo dieťatko vyzerá akoby bolo v kŕči. Ramienka ma vytiahnuté k hlave, zviera ruky v päsť, ruky sú napnuté do strán alebo skrčené k hrudníku, narovnať sa dajú len proti odporu, nožičky sú vyrovnané, napnuté. Dieťatko sa vypína do polohy luku, zle toleruje polohu na brušku,v tejto polohe prehlbuje záklon hlavy, ručičky dáva do strán, urobí tzv. lietadielko. Dieťatko je často nekľudné, dráždivé, má rýchle nekoordinované pohyby rukami aj nohami, tras rúk a nôh,zle a málo spí, často sa budí. Nevydrží v kočíku ani v detskej postieľke. Veľmi Vás prosím o radu čo by to mohlo byť. Podľa príznakov by to mohol byť svalový hypertonus, ale potrebovala by som počuť Vás odborný názor, aby som vedela ako postupovať.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Neviem ako je dieťatko staré.
  Svalový hypertonus u dieťaťa v prvých týždňoch života prirodzený.
  Tieto informácie, ktoré popisujete môžu byť úplne normálnymi prejavmi dieťatka v určitom veku, závisí na tom, či má iné ťažkosti, ako dlho tento nepokoj / behom dňa/ trvá, či dobre papá, priberá po takomto plačlivom období znova zaspí, upokojí sa. Ak máte obavy, treba vyhľadať lekára.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: