Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Tmavé fľaky na zúbkoch

    Dobrý deň!
    Moja 1,5 ročná dcérka má na horných rezákoch tmavé fľaky, nedá sa to zmyť.Naša pediatrička nám predpísala Natrium fluratum,ale nijako sa k tomu nevyjadrila.Môže to mať od Maltoferu, ktorý brala 3-4 mesiace?Mala by som ju zobrať k stomatológovi?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Má to veľmi pravdepodobne z Maltoferu, po určitom čase to zvykne vymiznúť. Natrium fluoratum sa dáva ako p revencia kazivosti zubov, rôznym spôsobom, záleží na názore pediatra, ja ho nedávam. Stomatologické vyšetrenie je vhodné vo veku okolo troch rokov, ale ak by začala výrazná kazivosť, je treba sa na stomatológa obrátiť skô, podobne ak by sa tmavé fľaky rozširovali. r