Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Problémy s bruškom - ako liečiť črevnú chrípku?

    Dobrý deň.
    Môj 4-ročný syn začal pred 2 dňami zvracať. Najprv sme si mysleli, že je to od hrozna, ktoré v ten deň jedol. Keď zvracanie neprestalo ani na následujúci deň, navštívili sme lekára. Určil, že ide o črevnú chrípku. Syn má teploty do 38 stupňov, nechce jesť, pije veľmi málo. Lekár odporučil piť čierny čaj riedený s coca colou a kinedril 1/2 tablety ráno večer. Neodporučil žiadne iné lieky. Je tento postup liečby črevnej chrípky správny?
    Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Toto nie je priestor pre riešenie akútneho ochorenia, hlavne s príznakmi zvracania, pretože tam sa stav mení z hodiny na hodinu. Máme veľa podobných ochorení, vyžadujú dôsledné zavodňovanie / ja kokakolu neuznávam ani nedoporučujem/, miesto kindrylu doporučím fenistil a na doplnenie tekutín a minerálov doporučujem po lyžičkách kulíšek. To sú ale všeobecné rady, ak dieťa zvracia a má teplotu, musí ho opakovane vyšetriť lekár a niekedy sa to nezaobíde bez hospitalizácie.Váš lekár postupoval veľmi správne, hlavne preto, že vám nedal žiadny liek proti zvracaniu, tie nepovažujem v prípadoch akútneho ochorenia za vhodné.í