Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zadné sopliky a kašel po očkovaní druhej dávny bexero

    , Autor: Meg

    Dobrý deň. Malá 2,5 ročná dcérka mala od januára a do polky februára trošku problem so soplikmi, bez teploty len kašel. Po troch týždňoch od skončenia soplikov sme boli teraz vo štvrtok na očkovaní druhej dávky bexero proti meningokokom. Po očkovaní mala trochu zvýšenú teplotu, začervenanie miesta vpichu a bolela ju nožička. Dnes v noci sa jej znova začali zatekat sople. Je to krátko po očkovaní. Je tam možná dáka komplikácia? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite to nie je komplikácia po očkovaní Bexsero, to boli tie teploty a začervenanie v mieste vpichu. Chorobnosť všeobecne je veľmi vysoká, takže znova pravdepodobne virosa.