Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ockovanie - bez nurofenu

    , Autor: cruz

    Dobrý deň, 3mesačná dcérka absolovala 1.základné očkovanie + proti rotavírusu. Teplotu mala tak 37,2- najvyššiu 37,5, miesto vpichu červenšie ale dávala som jej hydrogélové náplaste. Bola pomerne čulá, vysmiata, a tak som jej ani pri tých 37,5 nedala napr nurofen,… je to tak v poriadku? Platí pri očkovaniach to, čo pri miernom priebehu viróz, že pokiaľ nemá dieťa vyššiu teplotu, prípadne nervozita, nepokoj, … tak ho nechávame sa s tým “popasovať” bez nurofenov/panadolov atď - Aby si telo zabojovalo samé, vytvorilo lepšie protilátky? Lebo pri virózach sa u dojčiat myslím odporúčajú tieto lieky proti bolesti atď až 37,5 a viac a u detí od 1 roka od 38-38,5 podľa okolností, však? Vďaka za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Aha teraz rozumime, mala naraz aj rotavirové očkovanie aj očkovanie proti ostatným ochoreniam.
    Pokiaľ je teplota do 38 st. C / merané v konečníku po odpočítaní/ netreba dávať žiaden liek na teplotu V tomto veku neodporúčam nurofen ale paralen alebo panadol, ak už treba riešiť teplotu.