Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Najbližšie očkovanie

    , Autor: Klaudia1234

    Dobrý deň,
    Dcérka bola často chorá a doktorka veľmi vyťažená, a očkovanie, ktoré mala mať v piatom mesiaci mala v 15 mesiaci. Chcem sa spýtať, kedy najskôr po tomto povinnom očkovaní môže dostať očkovanie, ktoré mala mať v 11. mesiaci?
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem presne o aké očkovania sa jednalo. Lekárka by mala presne vedieť kedy ako v akých intervaloch môže jednotlivé očkovania podávať. Ak dostala v pätnástom mesiaci očkovanie proti mumpsu, osýpkam. ružienke, treba počak ako sa prejaví rekacia na očkovanie, čo je na piaty až jedenásty deň. Po odoznení ekacie možno očkovať. V bežnej praxi po tomto očkovaní očkujem až o mesiac. V zásade je však možné interval skrátiť.