Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kombinácia rotateq a rotarix

    , Autor: Ivs

    Dobrý deň, prosím Vás. Syn má prvu vakcinu Rotateq, ďalšie dve sa nedajú zohnať, tak nam sestrička povedala že tú druhú dostane Rotarix a že to by malo stačiť. Aký je Váš názor? Bude mu to stačiť? Nemôže sa mu nič stať? Ďakujem veľmi pekne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže dostať druhú vakcínu Rotarix o 4 týždne najskôr po prvej vakcíne Rotateque. Ak by však do skončenia možnosti podania aj druhej dávky vakcíny Rotarix, čo je najskôr o 4 týždne po podaní prvej vakcíny rotarix, nedovŕšilo dieťa 6 mesiacov, je možné podať aj druhá dávku Rotarixu. Teda bude mať 1x Rotateque a 2x rotarix. ALe musí platiť v čase podania Rotarixu druhej dávky nemá viac ako 6 mesiacov a medzi dávkami očkovacej látky Rotarix uplynulo viac ako 4 týždne