Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ockovanie mmr a choroba

    , Autor: Nikola2288

    Dobrý deň, dcéra dnes bola očkovaná prvou dávkou mmr vakcíny. V ten večer sa u nej prejavila choroba- nádcha, sople- zatiaľ. Môže to mať nejaké následky? Keďže choré deti sa nemajú očkovať. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Keď sa očkovala nebola chorá.
    Na očkovanie by to negatívny vplyv nemá.
    Pri liečbe postupjte ako obvykle, riešte prípadnú teplotu nádchu podávajte vitaminy. Ak by teplota ochorenie trvalo dlšie, konzultujte lekára.