Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ockovanie proti koiestovej encefalitide / zltacka typu A

    , Autor: cruz

    Dobrý deň pani doktorka. Náš synček bude mať v máji 3 roky. Okrem všetkých povinných očkovaní mal minulý rok aj očkovanie proti meningitíde.
    Pýtali sme sa pani pediatričky aj na ďalšie ktoré odporúča, povedala že encefalitída (chodíme často do prírody) a tiež žltačka typu A (škôlkarsky kolektív).
    V januári mal syn 1. dávku očkovania proti encefalitíde, teraz v marci mal 2. dávku očkovania proti encefalitíde.
    Pani doktorka nám kázala prísť na očkovanie proti žltačke typu A v apríli.
    A v septembri na 3. dávku proti encefalitíde…
    chcem sa spýtať, či takáto kombinácia je vhodný nápad, či to nevadí keď to bude tak krátko po sebe,… dve rôzne vakcíny za jeden rok ešte aj pomedzi seba,…
    predpokladám, že 2. dávku proti žltačke nám dá niekedy v októbri…. Vďaka za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vôbec to nevadí, je to všetko v poriadku, sú to neživé vakcíny, pokojne sa môže očkovať obe aj v ten istý deň alebo s odstupom 14 dní, len preto, aby sme pozorovali prípadnú reakciu na očkovanie.