Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 2 rôzne očkovania v priebehu mesiaca u 3mesacnej dcerky

    , Autor: nika35t

    Dobrý deň,
    2.marca naša lekárka podala orálne 10tyzdnovej dcérke očkovaciu látku Rotarix. 23.marca nás objednala na očkovanie v 3.mesiaci (DTP a ešte nejaké ďalšie, neviem názov, do oboch noziciek-bezne očkovanie v 3.mesiaci) a 2.aprila mame podať druhú dávku Rotarix. Chcem sa opýtať, či je bezpečné podať tri očkovania v priebehu jedného mesiaca. Ešte dodám, že dcerka sa narodila 21.12.2021.
    Ďakujem Vám pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vzhľadom na dodržanie odstupu medzi dvoma dávkami rotarixu jeden mesiac a očkovanie povinného očkovania vo veku tri mesiace boli termíny očkovania zvolené správne.
    Podať očkovania v uvedených termínoch je plne bezpečné