Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Mmr a covid

    , Autor: Ada30

    Dobrý deň, chcem sa poradiť ohľadne našej situácie.
    Dcérka bude mať v apríli 5r a v utorok, t.j. 1.3.2022 bola očkovaná Mmr vakcinou. Veľmi sa bojím, pretože manželovi vo štvrtok, t.j. 3.3.2022 vyšiel pozitívny ag test na covid 19. Chcem sa opýtať, čo hrozí dcérke v prípade, že sa u nej tiež potvrdí covid 19 v súvislosti s mmr vakcinou?
    Na čo si mame teraz dávať pozor a na čo sa pripraviť?
    Manžel je izolovaný v osobitnej izbe od prvých príznakov, teda od toho štvrtka 3.3.2022.
    Zatiaľ nepociťujeme (ostatní členovia rodiny) žiadne príznaky covid. Ešte doplním, ze ja som covid prekonala v januári, deťom potvrdený nebol ešte nikdy.
    Ďakujem za skorú odpoveď
    S pozdravom

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je aj dôležité vedieť, či je manžel a vy na covid očkovaný. Priebeh aj infekčnosť bývajú miernejšie.
    Vzhľadom k očkovaniu MMR a kontaktu s covid 19žiadne bez prostredné ohrozenie nie je. Očkovanie a reakcia na neho včítane tvorby ochranných protilátok na osýpk, mumps a ružienku by nemalo byť ohrozené. Priebeh ochorenia covid, ak by ho dieťatko dostalo očkovaním tiež nebude modifikovaný.