Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Reakcia po mmr vakcíne Mmr vaxpro

    , Autor: Ajuska182

    Dobrý deň. Chcela by som sa informovať ohľadom nežiaducich účinkov, konkrétne dcérka 17 mesačná bola pred 11 dňami ockovana vakcínou mmr vaxpro (ockovana bola neskôr, keďže v novembri prekonala zápal priedušiek a brala antibiotiká). Na 8-mi den dostala teplotu do 39, nasledujúci den do 38 a potom už bez teploty. Taktiež sa objavil vysyp na tele, rukách, nozickach, tvári. Co ma ale viac znepokojilo, tak v noci sa zobudila s neskutočným plačom, doslova to bol krik, nedala sa utíšiť cca pol hodinky, potom mala problém zaspať a ráno sa taktiež zobudila s krikom. Cez den bolo všetko vporiadku a ďalšiu noc sa opakovalo to iste, to už sa ukludnila na rukách asi do 15 minút, ráno znova plač. Cez den všetko vporiadku, dnes nás čaká tretia noc. Chcem sa opýtať, či je možné, že to je encefaliticky plač a mám sa obávať? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je to encefalický plač, ten býval pri čiernom kašli alebo po jeho očkovaní starou celobunkovou vakcínou.
    Prejavy, ktoré ste popísali súviseli s očkovaním MMR. Nočný plač nie je sprievodným javom tohto očkovania. Dajte jej večer medovkový čaj a sledujtedalší vývoj. V tomto veku detičky zvyknú mať nočné desy.