Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie na TBC

    , Autor: mimacasper

    Dobry den,momentalne uz nie je povinne ockovanie proti TBC,ale prechodne zijeme v egypte,kde je toto ockovanie pre deti povinne,odporucate preto dat dieta zaockovat?termin mam v aprili,kedy sa dieta ockuje proti TBC a kolko asi vakcina stoji,kedze nie je povinna predpokladam,ze vakcinu poistovna nepreplaca.a este otazka,kolko po pripadnom ockovani na TBC sa odporuca ockovat hexa vakcinou.dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa sa očkuje proti tbc buď do šiestich týždňov po narodení, ďalšie očkovanie je možné najskôr o 12 týždňov po očkovaní tbc, ale musí byť zhojená chránička / teda miesto vpichu / po tomto očkovaní. Druhá možnosť je očkovanie až po skončení základného očkovania/ teda po 15tom mesiaci/ a v takom rípade je potrebné previesť test na tuberkulozne protilátky a podľa výsledku očkovať alebo nie.