Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • pneumokok

    chcela by som sa vas opytat ci zaockovat nasu 16 mesacnu dcerku proti pneumokokom alebo nie. nebola zatial vazne chora mala len sopliky v deviatich mesiacoch,ziadne teploty.co dr. to iny nazor nevieme sa rozhodnut,bojime sa aby nenastal opak a ked hu zaockujeme bude nachylnejsia na choroby.prosim vas co si o tom myslite.a este jedna otazka ako je to teraz este poistovna nepreplaca vakcinu?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vakcínu v tomto veku žiadna poistovna neprepláca. je možné ju zaočkovat aj desatzložkovou vakcinou, musíte sa informovat u vášho lekára. Pneumokokvá vakcína chráni dieta proti závažným ochoreniam spůsobeným streptokokmi, ktoré ohrozujú život dietata. Zaočkované dieta na ochorenie, ktoré vyvoláva typ baktérie obsiahnutý vo vakcíne neochorie. Ja osobne považuje toto očkovanie za správnu volbu pri ochrane zdravia dietata.