Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Očkovanie 3-ročného dieťaťa

    Dobry deň pani doktorka, chcela som dať zaočkovať moju 3-ročnú dcérku, no naša pani doktorka mi povedala, že vakcína už nie je, a že najbližšie bude zaočkovaná ako 6-ročná... Je to normálny postup? Zmenilo sa niečo v schéme očkovania? Vopred Vám za odpoveď ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Áno schéma očkovania v SR sa zásadne zmenila, Okrem toho že pribudlo ďalšie povinné, plne hradené očkovanie / pneumokoky/ sa vypustilo očkovanie v treťom roku života/ deti narodené v r. 2006/ a šesťročné očkovanie sa posunulo do piateho reoku veku/ t.r. deti narodené v r 2004/.