Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,172 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Nove ockovanie- Meningokok sk. C

  , Autor: odbornik2

  Dobry den pani doktorka,

  mame skoro 4mes. chlapceka (5.5. budu 4mes. ) a nas doktor maleho doteraz nezaockoval. Okrem ockovania TBC 2tyz. po narodeni na novorodeneckom odd.
  Vraj cakame na novu ockovaciu latku proti Meningokokovi sk. C, ma to byt nova studia. Budu mu nasledne aj brat krv. Ale doteraz sa nic nedeje, uz som sa pytala niekolkokrat (aj dnes) a ze nas zavolaju. Mam obavy ci je to bezpecne ked sa s tym ockovanim bez dovodu tak otala.. a jednak co je to za ockovanie. Viem, ze nemusime suhlasit. Bolo nam povedane, ze musime dat aj pisomne suhlas.

  Je taky postup spravny? Dokedy moze byt podana druha davka ockovania?

  Prvemu syncekovi sme platili Infanrix Hexa, ako je to teraz? Plati sa, ci uz je ta setrnejsia vakcina hradena poistovnou?

  Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Infanrix hexa je plne hradený poisťovňou.
  Ak sa rozhodnete byť zaradený do štúdie, o čom Vás má lekár podrobne informovať, aké sú podmienky, prečo a podobne, tak sa budete očkovať podľa podmienok daných v štúdii. Rozhodnutie o zardení do štúdie je po získaní informácií plne na vašom rozhodnutí.
  Očkovanie proti meningokoku C je veľmi prospešné, chráni dieťatko proti ďalšiemu možnému závažnému ochoreniu. Očkuje sa tak u v niekoľkých krajinách Europy. Byť zaradený do štúdie je z vašej strany veľmi záslužné, pretože to privedie do očkovania novú, prospešnú očkovaciu látku. Toto zaradenie je úplne bezpečné pre dieťatko, pretože očkovacia látka je už odskúšaná a úplne bezpečná.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: