Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • šarlachova angina?

    , Autor: Simona15

    Dobrý deň, chcela by som sa vás opýtať, dcérka brala bronchovaxon liek 3 mesiace poslednu davku dostala teraz v sobotu kedy aj navečer dostala teploty 39 a bolelo ju hrdielko do nedele rano mala teploty a poobede uz sa to zlepsilo pridruzil sa kasel, zachripnutie a sople. V pondelok sme boli u lekarky, ktora spravila crp ktore bolo negativne a teda atb neboli potrebne povedala ze ma cervene hrdielko a trosku zdurene uzliny. Dnes je streda 24.5.2023 kedy som sa dozvedela ze v skolke sa v ich triede vyskytla šarlachová angína, tak som volala lekárke ktora mi povedala ze pokial dieta nema teploty netreba chodit. Moja otazka je netreba sa teda obavat ze by mala sarlachovu anginu? ze by mala len teda mierne priznaky vdaka tomu ze brala bronchovaxon ale streptokoka v sebe ma a treba ho preliecit atb? co sa tyka jej stavu je cula vsetko v poriadku akurat to hrdielko sa mi zda stale cervene ale nestazuje sa na bolest a ma sopel stale a mierny kasel a zachripnutie, vyrazky som si u nej vsimla na chrbatiku a krku ale tak pomenej ale tie uz skoro vsetky zmizli potom ako nemala teplotu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja by som dieťatko s takýmito ťažkosťami a v tejto situácii / šarlachu je veľmi veľa/ skontrolovala.