Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zapálene ocka pri chorobe

    , Autor: veve2019

    Dobry deň pani doktorka,
    3-ročná dcérka v škôlke ochorela, v predchádzajúcich vyteroch počas predchádzajúcej choroby mala nájdenú moraxelu a pneumokoka.
    Teraz po dvoch týždňoch je opätovne chorá a zapálili sa jej očká, nakoľko jej hnisali išli sme cez víkend na očnú pohovotost kde dostala Uniflox, mali sme kvapkat 5x denne po dobu 5-7 dni (dĺžka podľa potreby). Keďže po 4 dňoch sa jej očká upravili tak som kvapkala spomínaných 5 dni. Po 3 dňoch sa jej však zapálene očká opätovne vrátili a neviem či môžem opätovne použiť antibioticke kvapky po tak krátkej prestávke. Detska lekárka ma momentálne dovolenku, prosím o radu.
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    antibiotické kvapky do očí treba dávať ešte najmenej tri dni po zlepšení stavu, teda isto ste mali dávať 7 dní. Ale vidíme toopakovane, že sa zápal v očku vracia. Ja by som spočiatku už antibiotika lokálne nedávala, treba len čistiť očko okuflashom aj 5-7 x denne a podľa stavu, ak sa do troch dní neupraví znova vyhľadať lekára.