Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vlhký kasel

    , Autor: gabbi02

    Dobry den, syn 3,5 roka uzival trifed 10 dni zeleny spolu s atb augmentin (mal teplotu, kaslal a nadchu). Douzival a po 4 dnoch sa mu kasel a nadcha vratili, naparoval sa, uzival uz iba trifed opäť 10 dni. Teraz soplik uz nefuka, nos cisty, inahluje vincentku, ale stale ma vlhky kasel rano a pocas dna iba ked place (je doma uz skoro mesiac a pyta sa do skolky), pripadne viac beha, v noci nekasle. Mne to pride ze mu zateka nadcha, pretoze obcas pocut na hlasivkach zmenu hlasu, nema nosovy hlas. Chcem sa spytat, ci moze trifed uzivat este dalej, kým mu kasel neprejde, alebo to nechat tak a prejde sam. Nemam skusenosti s kaslom vobec, kolko trva, ja ako dieta som mala kasel vzdy iba par dni. Inak mu nie je nic. Ďakujem vopred za akukolvek radu. Nasa pediatricka je momentalne mimo.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite by som už nedávala rifed. Podávala by som imunoglukan acute 2x5 ml desať dní. AK je kašeľ veľi vlhký, pridala by som kaloba 3x10 kvapiek,môže brať aj viac ako 10 dní.