Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Biele fľaky

    , Autor: Veronika 12

    Dobrý deň ,mám syna 3,5rocneho a 7rocnu dcéru .a majú po tele biele fľaky.Flaky sa objavili najprv u syna ,myslela som si že to bude reakcia po operácii ale stále mu to nezmizlo a vytvárajú sa nové ,a pred dvoma týždňami som si to všimla už aj na dcere .Pôjdeme na kožné ale v tejto situácii je to ťažšie sa tam dostať.Vedeli by ste mi poradiť čo to môže byť.dakujem pekne za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže t byť nejaké pliesňové ochorenie, čo je pravdepodobnejšie ale podľa vzhľadu bielych fľakov to môže byť aj vrodené ochorenie kože vitiligo. Určite to rozhodne kožný lekár. Ale mal by to vedieť rozpoznať aj váš detský lekár. Myslím, že stačí ísť za ním.