Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • horúčka

    dobrý deň.
    Moja 5 a pol ročná dcéra má už 4dni vysoké horúčky stále okolo 39.najhoršie je že sa mi to ani nedarí nejako zraziř ani paralenom ani nurofenom.zaberie jej zhruba len na hodinku dve a to jej klesne len o trošku.berieme 2 dni antib.Penbene.nemá soplík ani nejako nekašle,len má strašne velké mandle a má na nich také biele flaky ako malé vajíčka alebo ako by som to opísala.až teraz na 4 deň povedala že ju trošku bolí v krku keď hltá.zo škůlky sa nesie že možno to bude šarlach.lebo to má viac detí.ale nemá ani červené líčka ani vyražku ani nič také.som už zúfalá s tej horúčky,lekár mi povedal že musím len čakať a mať pevné nervy!!!prosím napíšte mi čo si o tom myslíte vy.tá teplota jej stále kolíše,troška klesne na 38,3 a za pol hodiny už má 39,2.Vopred ďakujem za odpoveď Sylvia.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Šarlach sa nemusí prejaviť vždy vyrážkou, niekedy je to šarlachová angína, čo bude asi aj váš prípad. V takom prípade po penbene ssa stav upravuje behom dvoch až troch dní najneskôr. Podstatné je, či jej dávate dostatočnú dávku paralenu, je potrebné 15 mg na kilo váhy.
    Ak teploty neusptúia do tých cca 48 hdoínpozačatí antibiotka, môže sa jednať aj o infekčnú mononukleosu, je potrebné znova vyhľadať lekár.a