Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zapareniny

    , Autor: re

    Dobrý deň. Mám tri a pol ročnú dcérku. Bez plienok je už od dvoch rokov aj cez deň aj v noci. Často sa stáva, že máva začervenanú zaparenú cukiľku. Sťažuje sa aj na to, že ju to štípe. Keď ju dva dni nakrémujem nejakým krémom na zapareniny tak je to cca týždeň v poriadku a potom sa to zas opakuje. Takto je to odkedy sa odučila od plienok. Na záchod chodí príkladne, vôbec sa nestáva že by si crvkla do gatiek a ďalej sa hrala. Chcela som sa preto opýtať, čo to môže spôsobovať, poprípade či sa dá tomu nejako predísť? Ďakujem veľmi pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Treba tiež sledovať, či nemá výtok.
    Problémom môže byť všeličo: deti často v tomto veku manipulujú s genitálom, zanesú si tam infekciu, príčinou môžu byť aj parazity.
    Odporúčam asi týždeň 2x denne sedacie kúpele v repíku, podávať probiotika najmenej 3 týždne a lokálne je možné aplikovať ophtalmoframykoin najmenej 7 dní.
    Podstatné je žehliť dievčatku nohavičky.