Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • masticky

    Dobry den, prosim vas o radu, ohladne mojej dcerky, ma 19 mesiacov. Pred nedavnom sa stazovala na bolest cikulky, mala ju zacervenanu, ale po case to preslo. Teraz sa zase stazuje, okolie ma cervene s malickym pupencekom. Lieky ziadne nebrala, chora nebyva, na piesok nechodime, neviem, z coho to moze byt? Vlastne uz nenosi ani plienky, len na noc... Nohavicky jej zehlim. Aku mast, alebo co jej na to mozem dat? Mam este jednu otazku, na licku sa jej spravil maly fliacik, nieco ako exem, velkoti 2centu. Aka masticka by pomohla? Je nutne navstivit lekara? Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Čo sa týka genitálu, odporúčam celkovo podávať prbiotika / infant dophlillus/ lokálne neumývať mydlom ale opakovane sprchovať, lokálne použiť dvakrát denne imazol krempastu a medzitým vždy po umytí čistou vodou dr. Hoj krém na zapareniny. K nálezu na tváričke sa neviem vyjadriť.