Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Chudokrvnost

    Dobry den pani doktorka,chcem sa Vas opitatmojmu syncekovi zistili, ze je chudokrvny.Lezali sme aj v nemocnici lebo zle prijal kvapky Maltofer.Momentalne mu davame 5 kvapiek na den a postupne to mame zvysovat.Snazim sa aby jeho strava bola bohata na potraviny, ktore obsahuju zelezo.Dobre prijal aj spenatovu polievocku.Znami mi radia,ze je dobry aj bazovy sirup?Prosim Vas poradte nam co by sme mohli vyskusat aby sa obsah zeleza zvysil?Dakujem Vam

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Hlavným zdrojom železa, ktoré vie organizmus dobre spracovať je mäso, hlavne mäso malých zvierat, u detí odporúčam králika, má viac železa ako kurence.