Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kruhy pod ocami

    , Autor: Lenka.M

    Dobrý deň pani doktorka.
    Chcem sa obrátiť na vás s problemom ,ktorý má náš 9 mesačný synček.
    Pred pár dňami bol veľmi nervózny a taký nesvoj a keď sme boli neskôr na prechádzke zbadala som že ma pod očami modriny (fialovo-cervene fľaky).
    Boli sme s tým u našej pediatricky , tá zobrala krv na CRP ,ktoré bolo mierne zvýšené teda začala liečbu isoprinosinom .
    Avšak ani po dokončení liečby sa stav jeho oči nezlepšil tak zobrala krv na obšírnejšie vyšetrenia(alergia, chudokrvnosť,pečeňové testy, červené krvinky aj na boleriózu lebo ho v lete uštipol kliešť ) všetko bolo v norme okrem Bielych krviniek ,ktoré boli mierne znížené .
    Tak nás ešte poslala k očnej ,ktorá mu stanovila diagnózu blefaritida a liečila tobradex masťou.
    Ani po tejto liečbe sme žiadne výsledky nevideli , oči mal stále rovnaké dokonca lesklé a unavené.
    Boli sme teda na sone sliznice , pečene a obličiek , všetko bolo v norme len sa doktorovi nezdalo ,že je dáky bledý no a tie kruhy.
    V poslednom čase si ich často šúchá a aj nos a kŕči ho a popotahuje sopliky.To sme ale skôr pripisovali tomu, že mu idú asi očné zuby.
    Stretli ste sa s týmto problemom v praxi ?
    Viete nám poradiť o čo by sa mohlo jednať?
    Vopred ďakujem za odpoveď :-)

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Prvé čo ma napadlo, či nespadol a neudrel si hlavičku.
    Neviem si tie modriny pod očami predstaviť, ak sú výrazné, je potrebné aj neurologické vyšetrenie. Pravdou je, že po opakovancých vyšetreniach u lekára ak by sa jednalo o niečo závažné, tak by sa na nejakú poruchu už prišlo.
    Ale ja by som isto požiadala o neurologické konzílium, prípadne ak neviete vylúčiť úraz tak aj chirurgické