Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Spanok - vetranie

    , Autor: cruz

    Dobrý deň.

    Otázka č1: Môže spať 7,5 mesačné bábo spiace pri nás v spálni co svojej postieľke pri otvorenej “ventilačke”? Jej postieľka nie je priamo pod oknom ale cca 2 m od okna.

    Otázka č.2: môže byť v tomto veku bábo už vonku - napr v kočíku - bez čiapočky/čelenky - holá hlávka?

    Veľká vďaka za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Spinkať pri otvorenim okne ventilačke môže, pokiaľ to v miestnosti kde spinká nespôsobuje prievan a hluk.
    Ja by som vonku dávala ľahkú čiapočku alebo klobúčik, teraz ešte kvôli vetru a zmenám počasia potom kvôli slnku. Samozrejme, že môže byť aj s holou hlavičkou ale len keď nie je vietor a je primerane teplo.