Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Predčasniatko

    , Autor: Majik2

    Dobrý deň pani doktorka.

    Chcela by som sa opýtať, koľko ml denne by malo papať predčasniatko narodené v 32tt,1390g. Má 4 mesiace. Na internete som čítala, že sa ráta 150-200ml denne. Môj synček vypije cca 600ml mliečka už 3 tyzdne sa nezvyšuje dávka. Každé papanie zapisujem. Mliečko odsavam poctivo každé 3 hodiny. U pediatričky som bola a povedala, že malý je živý, rýchlo reaguje, priberá a že je “fajny” má 61 cm. Povedala aj to, že nemôže byť aj dlhý aj tučný. Ja viem, že každé babatko inak papa a priberá ale myslela som, že každým dnom by malo papať viac ml mliečka. Ďakujem za radu a prajem pekný deň.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Má vypiť 150 ml na 1 kg hmotnosti za 24 hodín. Sledujte aj počet mokrých plienok. Neviem prečo materské mlieko odsávate, iste je už dosť silný na to, aby sa mohol prisať, piť a regulovať si sám množstvo mlieka.