Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Batola hadze jedlo

    , Autor: Jack L.J.

    Dobry den,

    Nas 16 mesacny syn neustale hadze jedlo na zem. Konkretnrjsie, od 6 mesiacov. Prv to bol len akysi experiment, pricina-nasledok, potom to prestalo. Na chvilu. Potom zacal skusat co spravime. Nevsimali sme si to, aj ked bol bordel vsade. Zase prestal a pekne papkal. No posledny mesiac je to hroza. Len co dostane jedlo, rozhodi ho a ukazuje ze to mame dvihnut. Skusam to nanho prisne. Pozriem sa mu priamo do oci, chytim mu rucku a ostro poviem nie, to je zle.

    Stolujeme spolu, pekne papkame, snazim sa ho naucit konverzobat pri papkani. Papa v stolicke.

    Nefunguje. Prosim vas, neviete mi s tymto poradit? Ja si to uz neviem vysvetlit preco to robi.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Lebo sa mu to páči a vie, že budete spolupracovať zodvihnutím.
    Deti to, že vedia niečo zhodiť, zahodiť sa naučia v určitom veku po pol roku. Občas sa to takto opakuje. Jediná možnosť je nedať mu do jeho dosahu žiadne jedlo. Bude sa len kŕmiť ako mu vy dáte a na stpl nedajte ani nič iné, čo by mohol zhodiť. Jediná cesta k tomu, aby nezhadzoval , keď nemá čo.