Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vyrusove ochorenie

    , Autor: Mata1997

    Dobrý večer. Dcérka má 11 mesiacov a zatekaju jej hlieny a stoho kašle. Dávam jej ambrobene, calcium, a libenar, nasivin do nosteka, aj sa jej snažím oddávať sopliky ale nezabera to. Cez deň sa to dá ešte niako ustáť ale akonáhle si ide večer ľahnúť začne ju dusiť a strašne kašle nemôže preto vôbec spat. Pani doktorka nám poradila fenistil kvapky ale vôbec jej nezaberajú. Poradili by ste mi niečo účinné čo by jej uľavilo v noci a ona sa mohla trošku vyspať? Vopred ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ambrobene by som určite nedávala. Treba jej dať vlhký froté ručník k postieľke, dalo by sa aj podložiť predné nohy postieľky aby spinkalal vo zvýšenej polohe. Na noc 10 kvapiek fenistilu a cez deň 3x 10 kvapiek sinupretu. Do nošteka viackrát denne alliamare a na noc nasivin 0.01% jeden vstrek