Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pomoc

    , Autor: Olgales

    Dobrý deň prosím o radu mala bude mať 3 mesiace a ešte v noci nespala celú noc cez deň ju nemôžeme zobudiť stále chce spinkať zaspí sama od seba ale v noci je to katastrofa príde 20:00 a nemôže sa dostať do spánku len sa hnevá kričí plače aj je kľudná chvíľku ale takto to ide až do 4 hodiny do rána už nevládzeme neviem ako jej to prehodiť aby mi cez deň bola aspoň od poobedia hore alebo mala spanky tak pol hodinku ťažko ju zobudiť a keď ju zobudím tak je mrzuta vydrží chvíľočku hore a zasa zaspinka ano mava aj bolenie bruška mastime pupikom aj espumisan a ked je najhoršie tak aj rurku cez den sa ani tolko nebudi iba na papanie ale v noci chce každe 2 hodinky aj skôr papať niekedy... NIEKEDY JU TO CHYTÍ že dajme tomu v pondelok večer nespí celú noc prespí od rána od 04:00 do 08:00 napapa sa zaspí zobudí sa o 11stej celý deň nespí až do večera a v noci nespí taktiež vôbec zaspí znova až o 4

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, či je kojená alebo umelo živená, je to dosť podstatné, lebo kojené deti, ale pravda je, že len prvé týždne, cca 8, papajú viac v noci, lebo vedia, že sa matke bude tvoriť viac mlieka. Aj všeobecne sa hovorí, že si dieťa zmení noc za deň. U vás to zjavne trvá ďalej. Myslím, že jediná možnosť je trpezlivo vytrvať, kým si to dieťatko samé otočí a hlavne musíte si aj vy cez deň oddýchnuť, aby ste to zvládli.