Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Plynatosť u bábätka

    , Autor: Karinn

    Dobrý deň prajem,
    chcela by som sa s Vami pordiť.

    Naša dcérka (má 3 týždne a 4 dni) je už od piatku veľmi nekludná, trpí plynatosťou a stále plače. Budí sa aj zo spánku a ťahá nožičky sebe, tlačí, pučí sa, a stále si poprdkáva a pri tom plače..
    Skúšali sme už masáž bruška, cvičili sme nohami, masážny gel pupík. Od včera sme jej začali dávať biopron probiotiká pre bábätká. Čítala som, že by nám s plynatosťou mohli pomôcť kvapky Sab simplex. Sú vhodné pre tak malé bábätko prosím Vás? Mohli by nám pomôcť?

    Naša pediatrička je momentálne práceneschopná a termín poradne máme až 23.2.
    Vedeli by ste nám prosím poradiť ako jej pomôcť?

    Za Vašu odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Toto sú bežné prejavy bábatka v tomto veku a neznačia ochorenie.
    Určite sú vhodné masáže bruška a môžete podávať sabsimplex alebo espumisan alebo coliprev, môže jeden z týchto liekov ťažkosti zmierniť ale úplne nezmiznú, dieťatko reaguje na plné bruško.