Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Problém pri papani

    , Autor: Kaja462

    Dobrý deň, mám mesačného synčeka ktorý doteraz papal pekne mali sme bebu HA1 ale z tej nekakal zmenili nám mlieko na Nutrilon allergy digestive care nakoľko mám intoleranciu na laktozu tak sme skúsili už papal pekne 90ml aj kaká pekne ale posledné dni mame problém zje 50ml a pri zvyšku 40ml začne strašne plakať a pucit sa a zvyjat.. aj odgrgnut ho dam aj si poprdka ale pri tých zvyšných 40 protest a aj plače že je hladný ale iba plače keď pije ostatok. Už neviem ako mu pomôcť aby dobre bolo. Trápi má to keď vidím ako sa zvyja a plače. Dávali sme aj coliprev teraz som prešla na SAB symplex od včera ale toto trva už zo 4 dni takze čo by ste mi poradili skúsiť aby pomohlo ? Dva krat za deň mu spravím mliecko do harmancekoveho čaju. Či skúsiť dávať biogaiu alebo niečo iné ? Vopred ďakujem za odpoved a radu. Aj s ním cvičím pred každým papanim aj masírujem bruško. Skúsila som snáď všetko. Či to nebude mliekom zase alebo čo .. sme objednaný aj na gastro ale až o 2 týždne. Niekedy mi zjedol aj 120 a teraz mame problém aj s tymi 90ml.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mlieko do harmančekového čaju robiť sa nemá!!!!!!!!!!!!!!!!Deti nemusia kakať aj niekoľko dní, nie je potrebné to riešiť, pokiaľ papajú, nemajú neprimerané bolesti brucha, majú vetry, nevracajú prúdom, normálne cikajú. Nemajú krv v plienke. Nie je treba riešiť aj niekoľko dní bez stolice. Ak máte laktózovú intoleranciu, nie je isté , že ju zdedil a okrem toho mlieko Nutrilon allergy digestive ju vôbec nerieši, to je na alergiu na bielkovinu kravského mlieka, pokiaľ viem a to je celkom iná diagnóza. Predpokladám, že dieťaťu to mlieko nechutí. Nerada mením mlieka, ale vrátila by som sa k bežnému nutrilonu pre daný vek, žiadne harmančeky na prípravu mlieka a sledovať dieťa ale neriešiť hneď, že nemám aj niekoľko dní stolicu!!!!!!!!!!!!!