Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Prerezávanie zúbkov

    , Autor: henyh

    Dobrý deň pani doktorka.
    Znovu Vás prosím o radu. Môjmu 19- mesačnému synovi sa začala prerezávať stolička a zdá sa mi, že trochu komplikovane - ďasienko má napuchnuté (prirovnala by som to k veľkosti pistácie) a celé čierne!. Má už narastených 11 zúbkov a doteraz som sa s takým niečim nestretla. Všetky sa mu prerezali bez komplikácií a horúčok. Občas boli ďasienka trochu napuchnuté, ale nie tak veľmi a už vôbec nie celé čierne. Ani teraz nemám pocit, že by to synovi nejako veľmi vadilo. Normálne papá, a v noci tiež spí, ak plače, tak iba trochu a vtedy pomôže zubný gél.
    Prosím, je normálne, že ďasno pri rastení zubov celé zčernie?
    Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mohlo dôjsť k narušeniu cievy v mieste rastu zúbka. Nebýva to časté ale stáva sa to. potom niekedy dôjde aj k prekrvácaniu pri samotnom prerezaní. Ak by sa zúbok stále neprerezával odporúčam konzultovať stomatológa.