Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kolko spinkat

    Mila pani doktorka!
    Dakujem vam za vase rady a vas cas! Chcela by som sa vas opytat, kolko hodin by tak priemerne malo spinkat skoro 8.mesacne babetko? Ked to tak pocitam, nasa malicka spinkava priblizne 14.hodin denne. Vecer teraz ked je vidnejsie chodime spinkat medzi 19.00 a 20.00 spinka vzdy len do 5.30, malokedy do 6.00 a vynimocne do 6.15. mne sa to zda strasne skoro,tak vstavat... v noci sa casto budi ale neotvori ocka, len zaplace a chce si pocuckat/stale ju kojim/ niekedy je to aj kazdu hodinku a pol, niekedy sme za noc 6-krat hore, niekedy menej, ale vzdy minimalne 4.krat.Momentalne som s nou sama doma, takze spime na manzelskej posteli, ona na jednej polovicke , ja na druhej,neviem ci je to spravne, len pri tak castom budeni sa mi moc tazko vstavalo k nej do postielky. Potom doobedu si doma pospinka 1.30 hod.a cez obed vonku okolo 50.minut. Poobede ma velky problem zaspinkat, aj ked je moc unavena, niekedy zaspinka az o 17.00 na 45.min. co nie som moc rada, zda sa mi to uz neskoro, ale skor sa jej akosi neda.Co by ste mi poradili? Je dobry tento spankovy rezim? Staci tolkoto spanku? Chcela by som tiez povedat, ze casto sa jej poobede uz nepodari zaspinkat, aj ju zoberiem druhy krat vonku, ani tam nie, aj kej je uz moc unavena a tak potiahne aj 5.hodin bez spanku a potom mi o 18.00 zaspinaka a to uz akoze na ,,dobru noc,, a tiez rano vstavame potom o 5.30. dakujem velmi pekne!

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V prvom rade, ke´d spinká bábo, musíte spať aj vy , hlavne si večer zavčasu ľahnúť, lebo to nevydržíte. Na manželskej posteli pozor, aby z nej nespadla! Spať by mala tých 14 až 16 hodín, najmenej dvakrát cez deň a v noci asi ako udávate. Spánok je tiež individuálny u každého dieťaťa. V tomto veku veľa detí spáva tak ako to vaše. Nikedy poradím, nechať ho už spinkať vo vedľajšej izbe v postieľke, možno sa nebude tak často budiť.