Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Citlivá pokožka ci možná alergia?

    , Autor: Marcela_Balejová_0725073731

    Dobrý deň, pani doktorka.
    Ročnej dcérke sa na pravej strane tváre - na líci objavilo včera začervenanie, fľaky. Nepostipalo ju nič, to som nezaregistrovala. Ale papala včera dve jahody, záhradné. A ma často stolicu, preháňa ju. Stolica je riedka, zapáchajúca. Bruško má nafúknuté. Glutén jej už cca mesiac nedávame. Robíme domáci test, eliminovali sme v jej strave na skúšku lepok.
    Ja mám celiakiu, histamínovú a laktózovú intoleranciu. Muž alergiu na trávy, má veľmi suchú, svrbivú pokožku.
    Môže sa stať, že ju podráždia aj fúzy?
    Ďakujem
    Balejová Marcela

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nemáte prčo vyradiť lepok, dieťaťu tým veľmi ubližujete!!!!!!Keby mala ťažkosti, treba ju vyšetriť, ak jej lepok ťažkosti nerobí, musí ho konzumovať. Obiliny sú základ výživy, potravinového stromu!
    Fliačik môže mať z jahody, je to aromatické ovocie, do roka ho neodporúčam podávať, aj potom veľmi opatrne. Tiež to môže mať vplyv na stolicu.
    Na ličko by som dala bepanthen, uvidíte, ako sa to vyvinie.