Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Deti a zvierata

    , Autor: Simonetta

    Dobry den, rada by som sa spytala ci je odporucany vek kedy sa ma dieta dostat do kontaktu so zvieratami? Mame 8mesacne dieta a chceme macku a psa na zahradu. Citala som ze deti ktore boli v kontakte so zvieratami su menej nachylne na alergie, tak aj preto chceme domacich milacikov. Dakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Tá teória o tom, že deti z prostredia farmy, zviera majú menej alergií je už prekonaná a nie je to dokázané.
    Sú rodiny, kde je zvieratko od narodenia dieťatka a nie je to problém. Vyžaduje to len zvýšené hygienické nároky na život rodiny: časté umývanie rúk, oddelenie teritória dieťatka a zvieratka, hlavne keď začne dieťatko štvornožkovať a chodiť. Kvalitná starostlivosť o zviera: očkovanie,odčervenie . Správna výchova zvieratka aj dieťaťa, aby sa naučili rešpektovať jeden druhého.