Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Cierne bodky v stloci

    , Autor: amanta

    Dobry den,

    mam 4,5 mesacnu dcerku, ktora ma po eliminacnom teste (v 1,5 mesiaci) potvrdenu alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka (ktoru mam aj ja). Prejavovalo sa to najma krcmi, nepokojom a cervenym hlienom v stolici. Od toho casu pije mliecko Nutrilon Alergy Digestive Care a tieto problemy pominuli. Pred 4 dnami sme zacali s prvym prikrom - mrkvou. Na druhy den po konzumacii mrkvy sa malej urobili vyrazky na laktikoch a zacala byt nepokojna. V stolici mala nestravene zbytky. Na stvrty den som jej teda namiestro mrkvy dala zemiacik. Vyrazky na laktikoch zostali. Dnes mala v stolici cierne bodky (az gulicky). Mozu tieto cierne bodky suvisiet so zavadenim prikrmov? Moze to znamenat, ze teraz si so stravou pre zmenu nevie poradit zaludok? Mam dokrmovat dalej? Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Čierne bodky až čiaročky v stolici som vždy pozorovala , ke´d sa začal do stravy pridávať banán. Po zemiaku som to nepozorovala. Možné to však je. Skúste znova všetky príkrmy vysadiť, niekoľko dní podávať len mlieko / 4 až 7/ a potom znova začať zemiakom.