Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • otazocka

    , Autor: mipu

    Dobry vecer pani doktorka. chcela by som sa opytat ohladom syna. v krvi mu vysiel vyssi výsledok ako je dane Deam.glia IgG. moze to byt intolerancia na laktozu? nakoko sa niekedy po vypiti mliecka stacuje ze ho boli brusko. kravske mlieko - 1.tr0.47N
    psenizna muka, ryza, soja treska mal N.
    a teraz aj ked vecer vypije mlieko ranoi ma na nozke take male vyrazky.
    dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem ako je dieťa staré. Uvedené parametre neriešia intoleranciu laktózy. Tá sa diagnostikuje špeciálnym testom alebo vylúčením mlieka, respektíve použitím bezlaktózového mlieka, po ktorom dôjde k zlepšeniu celkového stavu dieťaťa. Neviem tiež aké mlieko pije. Vyrážky takto lokalizované by nemali byť alergickým prejavom na bielkovinu kravského mlieka.