Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • alergia na amoksiklav

    , Autor: drlo

    dobry den pani doktorka,
    Syn ma 21 mesiacov, 13 kg. Vo stvrtok rano mal horucku 38,5isli sme k dr ktory mu predpisal amoksiklav a promethazin. Nemal ani kasel ani nadchu. Proti horucke sme davali nurofen. Piatok horucka vnoci 39,3. Sobota uz bez horucky. V sobotu a nedelu sa mu objavili male cervene fliacky po tvari, ktore po par hod zmizli. Nedelu mal akoby zastrety hlas. Pondelok uz tazsie dychal, myslela som si ze mu steka soplik pri spanku do hrdla, dr neordinoval, tak sme cakali do utorka, ale skoro rano sme isli na pohotovost preto sa nam zacal dusit, nemohol dobre dychat. Na pohotovosti povedali ze ma opuch hlasiviek laryngitida, dali mu dychat z dvoch sprejov a injekciu. Chcem sa spytat ci tento opuch mohli sposobit lieky ktore som spomenula na zaciatku, nakolko mi na tuto otazku nedal moj lekar odpoved a povedal aby som mu ich davala dalej, lekarnicka mi povedala ze opuch moze byt od liekov a potvrdila mi to aj moja lekarka pre dospelych. Radsej som mu uz tie lieky nedala, teraz berie fenistil kvapky a v pripade zachvatu rectodelt. Ako sa da u maleho dietata zistit alergia na liek? Dakujem za odpoved drlickova

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dá sa zistiť odberom krvi ale až po troch mesiacoch od prejavov alergie. Nie je to však sto percentne spoľahlivé.