Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • vyrážka

    , Autor: lubika16

    Dobry den pani doktorka, mam skoro 5 rocnu dceru, okolo kotnikov, neskor v podbruzku sa jej vyhadzali pupienky a potom akoby sa vysusili. Asi je to alergia, no dieta doteraz nebolo na nic alergicke. Bolo prechladnuta davala som jej kalciovy sirup, davam jej aj vit.D, moze to bit kombinacia tychto liekov spolu s jedlom. Natieram jej to fenistilom, uz to ma skoro tyzden. Ako dlho trva, kym zmizne alergia-vyrazka. Dakujem Vam

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Takéto rôzne vyrážky pozorujem aj u svojich pacientov. Sú to také až tmavočervené fľaky s pľuzgierikami. Je potrebné určite navštíviť lekára, aby stanovil diagnózu aj liečbu.