Poradňa mediátora

Na vaše otázky odpovedá JUDr. Martin Biskupič.

  • Súdne pojednávanie

    , Autor: Sašena

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či mi viete poradiť, som svedok na pojednávaní ohľadne nebezpečného vyhrážania sa môjho švagra svokrovi, nebola som ocitym svedkom, ale prokurátor trval na mojom vypočutí na okresnom súde, prípad bol ale postupný na krajský súd kde nechecm vypovedať. Je možnosť využiť právo nevypovedať v takomto prípade ??

    Odpovedá: JUDr. Martin Biskupič

    Dobrý deň, vzhľadom na to, že mediátor je osoba zaoberajúca sa mimosúdnym riešením sporov, neodpoviem Vám na otázku týkajúcu sa súdneho konania. Navyše v trestnej veci.

    Ako svedok ste o svojich právach a povinnostiach boli určite upovedomený/á v predvolaní a zároveň poučenie odznie aj na pojednávaní.