• Fibrinogen

    Dobrý deň, dnes som si bola po výsledky krvi, pri ktorom mi boli namerané hodnoty Fibrinogenu 7,05. Momentalne sa nachádzam v 38tt respektíve 37+4tt. Celé tehotenstvo si picham Fraxiparin 0,3. Viem, že ku koncu tehotenstva sa hodnota Fibrinogenu zvyšuje, ale príde mi pri aplikovaní fraxiparinu vysoká. Chcem sa opýtať na Váš názor, či je tato hodnota na toľko vysoká a nebezpečná, či nie je vhodne zvážiť zvýšenie dávky fraxiparinu? Nechcem ohroziť dieťa a ani seba. Cez týždeň idem na interne predoperacne vyšetrenie kvôli sekcii a určite sa na to opýtam aj internistu, ale chcela by som poznať aj Vás názor. Ďakujem

    Dobrý deň, fibrinogén je počas tehotenstva prirodzene zvýšený. Predpokladám, že Fraxiparine Vám predpísal hematológ, preto je dôležité poznať aj ostatné, najmä koagulačné parametre. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani výsledky vyšetrení, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, najmä zdravotníckeho zariadenia, kde máte plánovanú sekciu, ktorí poznajú všetky výsledky vyšetrení, nálezy a okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám budú vedieť vyjadriť. Samotná hodnota fibrinogénu zásadným spôsobom neovplyvňuje tehotenstvo, najmä ak ste krytá nízkomolekulárnym heparínom.