• Trombocyty

    , Autor: Lemon_99

    Dobry den pan doktor, boli mi robené nove odbery na trombocyty ktore mam cely zivot minimalne zvysene (norma 160-420) moja hodnota zo vcera je 422. Hematologa mam v pondelok a som 5+6tt je potrebne danie lieku na riedenie alebo jw hodnota este v norme ako mi hovorila všeobecná? Nakolko som po potrate mame strach.

    Plus este jedna otazka led som nevedela o tehotenstve som pila 1-2 kavy denne a 1-2 cierne čaje s mliekom dost po sebe, led som sa dozvedela o tehotenstve vysadila som kofeín neohrozí to tehotenstvo?

    Dobrý deň, trombocyty máte tesne za hornou hranicou normy. Dôležité sú však hodnoty fibrinogénu, koagulačných parametrov, ktoré by mohli hovoriť o trombofílnom stave a nutnosti aplikácie nizkomolekulárneho heparínu, či liekov na riedenie krvi. Iba samotná hodnota teombocytov, ako aj pitie kávy, či čaju s mliekom nemá na tehotenstvo vplyv. Nemusíte sa obávať. Absolvujte hematologické vyšetrenie podľa plánu.