• Vysetrenie krvi

    , Autor: Lucia7933

    Dobry den, moja Dr. mi hned pri potvrdeni tehotestva brala krv, predpokladam na nejake zakladne vysetrenia. Ak by som mala zvysenu zrazanlivost krvi, prislo by sa na to?

    bolo vysetrovane:
    skíning protilátok nepriamym AGH testom stlpcovou aglutináciou,
    vysetrenie krvnej skupiny
    stanovenie D-diméru, aktivovany praciálny tromboplastínovy cas (APTT)
    stanovenie hladiny fibrinogenu, protromínový čas (Quick,tromboplastínovy cas)
    Automatizovane pocítanie komplexneho krvného obrazu: Hb, Er, Htk, indexov Er, Le a trojparametrového diferenciálneho obrazu Le, trombocytov a indexov Tr

    dakujem

    Dobrý deň, vyšetrenie krvného obraz a koagulačných parametrov patrí k základným odberom pri potvrdení tehotenstva a zakladaní tehotenského preukazu. Tehotenstvo je hyperkoagulačný stav, takže niektoré parametre koagulácie sú zvýšené štandardne. Ak by sa Vášmu obvodnému gynekológovi nepozdávali výsledky krvi, odoslal by Vás k hematológovi. Pri nejasnostiach sa ho nebojte pýtať.