• FGR

    Dobrý deň prajem.
    Chcela by som sa opýtať k môjmu problému, ktorého sa bojím už od začiatku tehotenstva.
    Som po jednom potrate s kyretazou pred vyše rokom. Od začiatku tohto tehotenstva mám na maternici hematóm, ktorý je už stabilizovaný. Na prvotrimestralneho screeningu mi vyšlo vysoké riziko FGR a už pred mesiacom sa zdalo, že mala je v brušku menšia.
    Aktuálne som 28+3.
    Biometrické zodpovedá 25+6(68-244-217-47)
    Efw 901gr
    PI AU 1,04, PI MCA 1,35, PI A. Uterina l.dx. 1,06 l. Sin. 1,30

    Ale nič som sa nedozvedela, len škótska kontrola a zvláštny výraz.
    Pán doktor prosím s pravdou von. Čo by ste mi k týmto výsledkom vedeli povedať?

    Ďakujem 100krat

    Dobrý deň, to, že je plod menší ešte neznamená, že sa má zle. Prietoky sú zatiaľ v priadku aj CPI. Nepoznám však celý USG nález, ani jeho popis. Nerozumiem, čo ste mysleli výrazom “škótska kontrola”. Určite je však vhodné pravidelne realizovať USG kontroly. Keďže však nepoznám všetky výsledky vyšetrení, ani ďalsie informácie a okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám vedia najobjektívnejšie vyjadriť. V prípade nejasností sa ich nebojte pýtať.