• Riziko pre FGR

    , Autor: Gabikus

    Dobry den,
    Bola som na ultrazvukovom skriningu, kde lekar uviedol takuto pozn.:
    Vzhladom k vyslednemu riziku pre FGR odp.kontinualnu profylaxiu formoy low-dose ASP p.o. (100mg/24h) do 36.TG s event.dopnenim hematologickeho konzil.vysetrenia a vysetrenia ratio sFlt-1/PLGF v II./III.trimestri.
    Lekar mi predpisal anopyrin - 1 tabletu denne.
    Precitala som si nieco o FGR a google nepise nic dobre.
    Co to prosim Vas znamena? Co sa moze stat dietatku?
    Vopred dakujem.

    Dobrý deň, keďže nepoznám okolnosti, týžden tehotenstva ako ani presné hodnoty a výsledky USG vyšetrenia, neviem sa objektívne vyjadriť k prípadnému rastovému zaostávaniu plodu, teda ani k odporúčanej liečbe, ktorá je ale pomerne často nasadzovaná ako prevencia preeklampsie. Do 36. týždňa tehotenstva by som Aspirín, alebo teda Anopyrín vo Vašom prípade, neužíval. Spomínaný pomer je včasným markerom preeklampsie, hovorí aj o kvalite placentárnej jednotky. Pri akýchkoľvek nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná všetky okolnosti ako aj výskedky vyšetrení.