• Pozitívny tehotenský test

    Dobrý deň,
    S partnerom sa pokúšame o bábätko a ja si neustále sledujem ovuláčné dni. Podľa mojich výpočtov, aj na základe ovulačných testov, som mala ovuláciu minulý týždeň vo švrtok-piatok (4-5 dní dozadu). Dnes som si bola zabehať a keďže behavám pravidelne a dnes sa mi extrémne ťažko behalo, tak som si po príchode domov spravila clearblue tehotenský test. Vyšiel pozitívne, zobrazilo sa plusko s číslami 1-2.
    Je možné, že tak skoro po ovulácii by test vyšiel pozitívne? Dlhu dobu som brala antikoncepciu, ale už 3 mesiace ju neberiem a odkedy ju neberiem tak tie 3 mesiace som mala 21 dňové cykly, takže teoreticky menštruáciu očakávam o cca 3 dni. Je možné, že by som mohla byť tehotná už tak skoro po ovulácii alebo je lepšie radšej počkať s návštevou lekára až kým neprejde doba kedy by som mala mať menštruáciu?
    Ďakujem

    Dobrý deň, tehotenský test môže byť aj falošne pozitívny počas ovulácie. Nevylučujem však, že ste tehotná. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to.