• Kludovy režim

    Dobrý deň prajem,
    aktuálne zajtra začínam 35tt, dnes som 33+6, od približne 25tt mám kvôli skracujúcemu sa krčku a tvrdnutiu brucha nasadený kludovy režim s liečbou Utrogestan 0-0-2 a Magnerot. Bola som raz hospitalizovaná 3 dni kde mi dávali MGSO4. Počas týchto viac ako dvoch mesiacov len ležím s nohami vyššie, stále som doma, nikam nechodím len keď po byte na wc, obed. lekárka na poslednej poradni namerala krčok cca 20mm bez vnútorného funnelingu ( pár týždňov dozadu som mala s funellingom) a povedala aby som ešte potiahla aspoň do 36TT kludovy režim, čo najdlhšie aby ak nahodou sa bábätko narodilo už úplne donosené, lenže mne posledne týždne aj keď sa idem najesť a sedím dlhšie alebo trosku dlhšie pochodim po byte nevladzem dýchať a strašne mi je ťažko, točí sa mi v hlave kvôli môjmu nízkemu tlaku. Chcem sa opýtať, stále mám dodržiavať kludovy režim na lôžku takmer cely deň alebo môžem aj cestovať autom k rodine 15 minút od bytu alebo sa ísť prejsť alebo o týždeň mame opekacku vo firme tak ísť tam? Alebo radšej mám ešte potiahnuť čo najdlhšie sa dá? Bojím sa aj toho, aby som potom vládala odrodiť ak sa niekedy v 37tt rozchodím.. už to je na mňa naozaj dlho ležať sama, ale nemám problém ak by sa niečo malo stať bábätku ostať ležať radšej .. prosím o vašu radu, ku svojej gynekologické už nepôjdem len priamo do pôrodnice o 2 týždne na kontrolu.

    Dobrý deň, aj keď máte krčok matenrice mierne skrátený, ak nie je prítomné vnútorné otváranie, rovnako tak krčok drží aj pri zakašľaní, nie je to katastrofálny nález. Dôležité je aj to, či Vám tvrdne podbruško, či celé bruško a ak áno, ako často, či pravidelne alebo iba občasne. Nemyslím si, že musíte celý deň iba ležať, 15 minút cesty Vám neuškodí. Iba na základe opisu je však ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Nie je zase úplne ideálne iba ležať, nech neochabnete, bežnou chôdzou a vykonávaním krátkodobých činností by sa nemalo nič meniť. Netreba to však preháňať. Ako som už spomínal, záleží veľmi od toho, či máte bolesti alebo nie. Najvhodnejšie je postupovať podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.